Close

Gry rakietowe

Idealny sport dla każdego, w squasha można grać w grę pojedynczą, podwójną, a podstawy opanować bardzo szybko i rozgrywać ekscytujący mecz. 

Squash jest bardzo aktywną grą, pobudza głównie układ oddechowy i krążenia. Dzięki dużemu tętnu podczas gry, dotleniamy cały organizm i poprawiamy krążenie. Wysiłek nie idzie na marne, praca wykonana na treningu wpływa na trzeźwe myślenie na co dzień oraz pozwala nam łatwiej się skoncentrować.

ZASADY W WIELKIM SKRÓCIE: Grę rozpoczyna się serwisem z pola serwisowego. Stronę 1 serwisu wybiera zawodnik. Do czasu straty piłki rozpoczyna serwis raz z jednej raz z drugiej strony. Przejmujący serwis wybiera pole, z którego chce rozpocząć grę. Kolejne sety rozpoczyna zawodnik, który wygrał seta poprzedniego. Istota gry to naprzemienne odbijanie. Odbicie jest dobre gdy piłka zostanie uderzona przed drugim odbiciem od podłogi. Po uderzeniu trafi w przednią ścianę bezpośrednio lub po odbiciu od ścian (ściany bocznej lub/i ściany tylnej) bez wcześniejszego dotykania podłogi. Punkty w squah zdobywa się albo w systemie „każda piłka daje punkt” (PARS) czyli niezależnie kto serwuje, punkt zdobywa wygrywający wymianę, oraz w systemie, w którym punkt może zdobyć zawodnik serwujący. Przeciwnik może wygrać prawo do serwisu.

Firma Donic prezentuje nową technologię DONIC WORD CHAMPION TC – zautomatyzowane stoły nowej generacji, zbudowane techniką Twin Compact. 

Spełniają wszystkie wymagania pod względem gry, bezpieczeństwa, wytrzymałości i komfortu użytkowania. 

Nowoczesny design, wyszukane materiały oraz perfekcja w detalach i wykonaniu stworzyły stół, który z czystym sumieniem możemy nazwać „Mistrz Świata”. Płyta o grubości 25 mm o idealnie równej powierzchni i perfekcyjnie dopasowanej konstrukcji, pozwala na wierne oddanie odbicia i rotacji piłki w czasie gry.

Logo Image
Logo Image
Logo Image
Logo Image
Logo Image
Logo Image
{"slides_column":"4","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}